Aksident i frikshëm/ Plagoset Aqif Rakipi, Benz-i luksoz thyen xhamat e lokalit dhe shkakton 100 mijë euro dëme

KreuKronikë

Aksident i frikshëm/ Plagoset Aqif Rakipi, Benz-i luksoz thyen xhamat e lokalit dhe shkakton 100 mijë euro dëme

Mbrëmjen e sotme është regjistruar një ngjarje e rëndë pranë stadiumit “Air Albania”. Sipas “dosja” mësohet se ish-deputeti Aqif Rakipi është aksidentuar teksa udhëtonte me një automjet të tipit ‘Mercedez Benz”, në momentin që është përplasur me një tjetër mjet të të njëjtit lloj. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se aksidenti në fjalë ka ndodhur për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara. Kujtojmë se ish-deputeti në vitin 2017 aksidentoi një 53-vjeçar në aksin rrugor Tiranë-Durrës dhe si pasojë ky i fundit ndërroi jetë. Vijon...