Kategori: Aktualitet

1 2 3 911 10 / 9109 POSTS
“Sherri mes Edverit dhe Lulzimit është një teatër i madh” Goxhaj zbulon planin e bashkëqeverisjes PD-PS: Aty ku duhet të zihen janë ‘puçi puçi’, janë omël fare

“Sherri mes Edverit dhe Lulzimit është një teatër i madh” Goxhaj zbulon planin e bashkëqeverisjes PD-PS: Aty ku duhet të zihen janë ‘puçi puçi’, janë omël fare

Avokat Altin Goxhaj I ftuar pasditen e sotme në studion e lajmeve të televizionit Faxneës ka analizuar situatën parazgjedhore në Shqipëri dhe aktualit [...]
Kris arma në Shkodër, një i plagosur

Kris arma në Shkodër, një i plagosur

Tjetër ngjarje e rëndë në Shkodër. Një person është qëlluar duke mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Mark Lula’. [...]
Dalin pamjet e arrestimit te autorit të dyshuar të vrasjes së Shkëlzën Kastratit (Video)

Dalin pamjet e arrestimit te autorit të dyshuar të vrasjes së Shkëlzën Kastratit (Video)

Janë publikuar pamjet e arrestimit të Albert Zajës, autori i dyshuar i ekzekutimit të Shkëlzen Kastratit në Fier. Zaja është kapur në Nikël dhe në ça [...]
Hyrremi shaktoi rrëmujë në rrjete sociale me ndryshimin në pamjen e saj

Hyrremi shaktoi rrëmujë në rrjete sociale me ndryshimin në pamjen e saj

Bukuroshja me origjinë gjermane, Meryem Uzerli, e njohur si Hyrrem në serialin turk “Sulejmani i Madhërishëm”, tërhoqi vëmendjen e publikut. Aktorj [...]
Pamjet/ Aksident i rëndë në Tiranë, “Benzi” bëhet copash

Pamjet/ Aksident i rëndë në Tiranë, “Benzi” bëhet copash

Një aksident i rëndë u regjistrua pasditen e sotme në Tiranë, pranë Kopshtit Botanik. Siç shihet dhe nga video, një makinë tipo "Benz" është përpla [...]
Dy aksidente pranë Kopshtit Botanik, makina kthehet përmbys (VIDEO+FOTO)

Dy aksidente pranë Kopshtit Botanik, makina kthehet përmbys (VIDEO+FOTO)

Dy aksidente kanë ndodhur afër Kopshtit Botanik në Tiranë. Siç shihet dhe nga fotot një makinë është përmbysur pasi ka dalë nga rruga. Fatmirësi [...]
Përmbytet sërish Vlora e Edi Ramës (VIDEO)

Përmbytet sërish Vlora e Edi Ramës (VIDEO)

Shirat e rënë gjatë orëve të fundit në Vlorë kanë bërë që shumë akse rrugore të qytetit të përmbyten. Prezenca e ujit në rrugë ka bërë që të krijoh [...]
Vrasja e Shkëlzen Kastratit/ Arrestohet autori i dyshuar, Albert Zaja

Vrasja e Shkëlzen Kastratit/ Arrestohet autori i dyshuar, Albert Zaja

Një ngjarje e rëndë ndodhi më 1 shkurt të këtij viti në Fier, ku u 'eliminua' shtetasi Shkëlzen Kastrati. Ndërkohë ditën e sotme ka vënë në pranga 37- [...]
LAJM I FUNDIT/ Bie ndjeshëm numri i vdekjeve Covid në vend, regjistrohen 659 raste të reja në 24-orët e fundit

LAJM I FUNDIT/ Bie ndjeshëm numri i vdekjeve Covid në vend, regjistrohen 659 raste të reja në 24-orët e fundit

Gjatë 24-orëve të fundit kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në vend 4 qytetarë si dhe janë regjistruar 659 raste të reja nga 3487 testime të [...]
‘Ditë dimri deri në…’/ Parashikimi i motit për javën e ardhshme

‘Ditë dimri deri në…’/ Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Kjo fundjavë duket se është rikthyer dimri pas disa javëve me diell. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se një situatë e tillë do ta shoqëroj [...]
1 2 3 911 10 / 9109 POSTS