Kategori: Politikë

1 2 3 131 10 / 1307 POSTS
“Sherri mes Edverit dhe Lulzimit është një teatër i madh” Goxhaj zbulon planin e bashkëqeverisjes PD-PS: Aty ku duhet të zihen janë ‘puçi puçi’, janë omël fare

“Sherri mes Edverit dhe Lulzimit është një teatër i madh” Goxhaj zbulon planin e bashkëqeverisjes PD-PS: Aty ku duhet të zihen janë ‘puçi puçi’, janë omël fare

Avokat Altin Goxhaj I ftuar pasditen e sotme në studion e lajmeve të televizionit Faxneës ka analizuar situatën parazgjedhore në Shqipëri dhe aktualit [...]
Mjeku i njohur: Masha politike me aftësi të kufizuara mjekësore, qenka shpërblyer me një vend si deputete

Mjeku i njohur: Masha politike me aftësi të kufizuara mjekësore, qenka shpërblyer me një vend si deputete

Mjeku shqiptar Arjet Gega, i cili ka mbaruar në Yale University, një nga 5 universitetet më prestigjioze në botë, shkruan i revoltuar se industria maf [...]
Tërhiqet nga kandidimi për deputete Reme Lala

Tërhiqet nga kandidimi për deputete Reme Lala

Deputetja e PDIU-s në qarkun Dibër Reme Lala e cila pranoi të garojë në zgjedhjet e 25 Prillit nën siglën e PS ka dhënë dorëheqjen. Burime nga PS i [...]
Kandidimi i Çomos dhe Bozos, Preç Zogaj komenton lëvizjet e fundit në PS

Kandidimi i Çomos dhe Bozos, Preç Zogaj komenton lëvizjet e fundit në PS

Publicisti dhe gazetari i njohur, Preç Zogaj në një intervistë ka komentuar ftesën që i bëri kryeministri Edi Rama inxhinieres Luljeta Bozo dhe mj [...]
Rama bën premtimin e madh: Brenda vitit 2022 do ketë 24h ujë! Por në Tiranë do zgjasë deri më 2023-shin!

Rama bën premtimin e madh: Brenda vitit 2022 do ketë 24h ujë! Por në Tiranë do zgjasë deri më 2023-shin!

I gjendur ditën e sotme në Lezhë me Pjerin Ndreun, Rama u premtoi qytetarëve lezhjanë se më 25 Prill PS do të fitojë zgjedhjet, pavarësisht deklaratav [...]
“Meta dhe Berisha më të tremburit nga Reforma në Drejtësi”, Rama: 25 prilli dita e udhëkryqit të madh për fatin e drejtësisë

“Meta dhe Berisha më të tremburit nga Reforma në Drejtësi”, Rama: 25 prilli dita e udhëkryqit të madh për fatin e drejtësisë

Kryeministri Edi Rama ka bërë një monolog duke iu drejtuar të gjithë qytetarëve shqiptarë. Rama ka folur për “drejtësinë që duam”. Ai ësh [...]
Ilir Meta kujton masakrën e 26 shkurtit 1951: Kush fle në demokraci një ditë do të zgjohet në diktaturë

Ilir Meta kujton masakrën e 26 shkurtit 1951: Kush fle në demokraci një ditë do të zgjohet në diktaturë

Presidenti Ilir Meta, ditën e sotme ka kujtuar 70-vjetorin e vrasjes së 22 intelektualë të shquar më 26 shkurtit 1951. Me anë të një postimi në Fac [...]
Qytetarët e Elbasanit të zhgënjyer, Sondazhi: PS bie, rritet PD!

Qytetarët e Elbasanit të zhgënjyer, Sondazhi: PS bie, rritet PD!

Është publikuar sondazhi i Antonio Notos në bashkëpunim me RTV Ora, për qarkun e Elbasanit, lidhur me orientimin e votës në zgjedhjet e 25 prillit. [...]
Banori bën deklaratën revoltuese/ ‘Këmbëzbathur do të shkoj deri në Kukës e të votoj kundër Rilindjes!’

Banori bën deklaratën revoltuese/ ‘Këmbëzbathur do të shkoj deri në Kukës e të votoj kundër Rilindjes!’

“Këmbëzbathur do shkoj të votoj kundër Rilindjes”. Deklarata revoltuese është bërë nga një banor i Kukësit, në një takim me Flamur Hoxhën, drejtues [...]
Zbulohet dokumenti/ Kur Gramoz Ruçi përndiqte ata që rrëzuan monumentet e Enver Hoxhës

Zbulohet dokumenti/ Kur Gramoz Ruçi përndiqte ata që rrëzuan monumentet e Enver Hoxhës

Kanë kaluar më shumë se 30 vite nga rrëzimi i regjimeve komuniste në Europën Juglindore, por në Shqipëri duket se koha ka ngelur në vend dhe pikërisht [...]
1 2 3 131 10 / 1307 POSTS