Kategori: Veting

1 2 3 5 10 / 42 POSTS
“Sistemi i drejtësisë jo efektiv”, edhe Ruçi i pakënaqur

“Sistemi i drejtësisë jo efektiv”, edhe Ruçi i pakënaqur

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër drejtuesve të Prokurorisë dhe Policisë së Shtetit në vend për zbatimin e legjislacionit për të par [...]
Ngërçi i Gjykatës/ Kim dhe Soreca takojnë Tushën, një ditë para vendimit të KED: Mesazhi i fortë mbi procesin

Ngërçi i Gjykatës/ Kim dhe Soreca takojnë Tushën, një ditë para vendimit të KED: Mesazhi i fortë mbi procesin

Ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së në Tiranë kanë takuar Kreun e Emërimeve në Drejtësi Vitore Tusha, pak ditë pas  problemeve të mëdha që kanë ndodhur në [...]
Vetingu/ Si e përdorën ish-sígurímsín Gjovalin Loka për të rráhur të rinjtë e Tiranës në pròtesta

Vetingu/ Si e përdorën ish-sígurímsín Gjovalin Loka për të rráhur të rinjtë e Tiranës në pròtesta

Në sèáncën è vètíngùt të pòlícít Gjòválín Lòká kálòí jò pá hábí një tèntátívë è tíj për t’ù márrë mè trègtínë è kástrávècávè të dètít. Sè sí í kíshtè [...]
Ish-zyrtari i Polícísè pas vendimit për Lokën: Vettingu një fársè! Pááftësía dhe sigurimi i shtetit sundojnë ende!

Ish-zyrtari i Polícísè pas vendimit për Lokën: Vettingu një fársè! Pááftësía dhe sigurimi i shtetit sundojnë ende!

Komisioni i Vlerësimit të vetingut në polící ka zbuluar se Gjovalin Loka, ka qenë operativ i sigurimit të shtetit gjatë díktaturès kòmuníste. Por, për [...]
Skandalóze! Kishte fshehur se ishte Sigurims i Shtetit, Vettingu konfirmon Gjovalin Lokën

Skandalóze! Kishte fshehur se ishte Sigurims i Shtetit, Vettingu konfirmon Gjovalin Lokën

Skandalóze! Edhe Sigurimsat e Shtetit, Vettingu në Pólici i kalon pa asnjë të keq. Gjovalin Loka, Drejtor i Departamentit të Sigurisë Publike në Pó [...]
EMRAT/ SPAK kërkon konfiskimin e pronave për 6 shtetas, pasuria marramendëse e familjes Selaj

EMRAT/ SPAK kërkon konfiskimin e pronave për 6 shtetas, pasuria marramendëse e familjes Selaj

SPAK ka kërkuar konfiskimin e pasurive ditën e sotme, për 6 shtetas. Dyshohet se pasuria e tyre është fituar prej aktivitetit kriminal, dhe paratë [...]
Saimir Tahiri kërkon drejtësi/ Bashkë me Jaeld Çelën i drejtohen Gjykatës së lartë  

Saimir Tahiri kërkon drejtësi/ Bashkë me Jaeld Çelën i drejtohen Gjykatës së lartë  

Pasi u akuazua për trafik narkotikësh, Tahiri kërkon drejtësi. Ish- ministri ishte në kuadër të grupit kriminal. Gjykata e Krimeve të Rënda i dë [...]
Skandali me KLGJ, nuk i verifikoi pasurinë gjyqtarit Sokol Sadushi para emërimit në Gjykatën e Lartë

Skandali me KLGJ, nuk i verifikoi pasurinë gjyqtarit Sokol Sadushi para emërimit në Gjykatën e Lartë

Disa dokumenta zyrtare, të konsultuara nga “Boldneës.al”, dëshmojnë se Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka kualifikuar Sokol Sadushin për në Gjykatën [...]
Shpëtoi Dritan Dajtin, KPK shkarkon gjyqtarin Aleks Nikolli. Çfarë iu gjet e paligjshme

Shpëtoi Dritan Dajtin, KPK shkarkon gjyqtarin Aleks Nikolli. Çfarë iu gjet e paligjshme

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi ditën e sotme për gjyqtarin Aleks Nikolli. Pas hetimit të skedës së tij, KPK vendosi për shkarkimin e N [...]
Vetingu/ Vihen në dyshim raportet e DISK. Si u veprua me rastin ‘Spartak Çoçoli’…

Vetingu/ Vihen në dyshim raportet e DISK. Si u veprua me rastin ‘Spartak Çoçoli’…

Prokurori i Gjirokastrës, Spartak Çoçoli, pasi nuk u paraqit dy herë në seancën dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, u shkarkua n [...]
1 2 3 5 10 / 42 POSTS