Kategori: Bota

1 2 3 294 10 / 2939 POSTS
Pandemia mbyll plazhet e famshme të Rio de Janeiro

Pandemia mbyll plazhet e famshme të Rio de Janeiro

Plazhet e famshme në qytetin brazilian të Rio de Janeiro janë mbyllur që nga kjo fundjavë në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e koronavirusit. V [...]
Protesta masive në Francë kundër projektligjit polemizues që ndalon shfaqjen e fytyrave të policëve në detyrë (Video)

Protesta masive në Francë kundër projektligjit polemizues që ndalon shfaqjen e fytyrave të policëve në detyrë (Video)

Protestuesit denoncuan një projektligj të diskutueshëm që synon të mbrojë identitetin e oficerëve të policisë, ndërsa ata u mblodhën jashtë ndërtesës [...]
Itali, rikthehet dimri/ Borë e stuhi, emergjencë në Siçili e Puglia

Itali, rikthehet dimri/ Borë e stuhi, emergjencë në Siçili e Puglia

Mbërritja e një vorbulle ciklonike ka bërë që e gjithë Italia të përfshihet nga një mot i keq. Për mediat vendase, ky është praktikisht një rikthi [...]
Nuk e frenon dot më pandeminë/ Gjermani, incidenca kalon pragun e rrezikshëm

Nuk e frenon dot më pandeminë/ Gjermani, incidenca kalon pragun e rrezikshëm

Situata epidemiologjike në Gjermania po përshkallëzohet me ritme të shpejta, duke mbjellë shqetësim mes autoriteteve, sidomos pas të dhënave të fundit [...]
Vdekja misterioze e Yuri Gagarin, njeriu i parë që udhëtoi në hapësirë (4 teoritë)

Vdekja misterioze e Yuri Gagarin, njeriu i parë që udhëtoi në hapësirë (4 teoritë)

Ai pushtoi hapësirën, por u vra gjatë një fluturimi rutinë trajnimi. Sidoqoftë, vdekja e tij është e mbështjellë me mister, duke ngritur shumë pyetje [...]
I pastrehi futet në rezidencën luksoze të Johnny Depp, bën dush dhe pi alkool

I pastrehi futet në rezidencën luksoze të Johnny Depp, bën dush dhe pi alkool

Një burrë dyshohet se u gjet duke shijuar shtëpinë e Johnny Depp në Hollywood - duke pirë alkoolin e tij dhe duke bërë një dush, sipas një raporti. [...]
VIDEO/ U rrëzua tre herë nga shkallët, djali i Trump ‘tallet’ me Bidenin

VIDEO/ U rrëzua tre herë nga shkallët, djali i Trump ‘tallet’ me Bidenin

Ka qarkulluar me shpejtësi një video, ku shihet momenti kur presidenti i SHBA Joe Biden, teksa ngjiste shkallët e aeroplanit është rrezuar tre herë. [...]
Greqia jep lajmin e mirë: Hapim kufijtë për këtë shtet, ja çfarë kushti kemi

Greqia jep lajmin e mirë: Hapim kufijtë për këtë shtet, ja çfarë kushti kemi

Rumania dhe Greqia kane arritur ne një marrëveshje të përbashkët duke pranuar çertifikatat e vaksinave të njëri-tjetrit në mënyrë që të hapin turizmin [...]
Tanku gabon shënjestër, predha godet pularinë

Tanku gabon shënjestër, predha godet pularinë

Stërvitjet ushtarake gjatë natës janë gjithmonë një detyrë e vështirë, sidomos kur është e nevojshme të koordinohen automjetet dhe ushtarët nga depart [...]
Shpërthen vullkani joaktiv prej 900 vitesh, rreth 4000 tërmete në pak ditë (Qytetarët të tmerruar)

Shpërthen vullkani joaktiv prej 900 vitesh, rreth 4000 tërmete në pak ditë (Qytetarët të tmerruar)

Një vullkan ka shpërthyer pranë kryeqytetit Reykjavik, në Islandë pas mijëra tërmetesh të vogla që kanë ndodhur në zonë javët e fundit. Një re e ku [...]
1 2 3 294 10 / 2939 POSTS