Kategori: Rajoni

1 2 3 94 10 / 939 POSTS
Itali, rikthehet dimri/ Borë e stuhi, emergjencë në Siçili e Puglia

Itali, rikthehet dimri/ Borë e stuhi, emergjencë në Siçili e Puglia

Mbërritja e një vorbulle ciklonike ka bërë që e gjithë Italia të përfshihet nga një mot i keq. Për mediat vendase, ky është praktikisht një rikthi [...]
Greqia jep lajmin e mirë: Hapim kufijtë për këtë shtet, ja çfarë kushti kemi

Greqia jep lajmin e mirë: Hapim kufijtë për këtë shtet, ja çfarë kushti kemi

Rumania dhe Greqia kane arritur ne një marrëveshje të përbashkët duke pranuar çertifikatat e vaksinave të njëri-tjetrit në mënyrë që të hapin turizmin [...]
Greqia nis zbutjen e masave: Hapen qendrat estetike dhe lejohet lëvizja në fundjavë, farmacitë do të ofrojnë …

Greqia nis zbutjen e masave: Hapen qendrat estetike dhe lejohet lëvizja në fundjavë, farmacitë do të ofrojnë …

Greqia ka nisur lehtësimin e masave pas disa muajve me masa të shtrënguara për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve dhe të vdekjeve. Nda da [...]
Rekord infeksionesh në Greqi/ 45 viktima dhe 3,073 raste me Covid

Rekord infeksionesh në Greqi/ 45 viktima dhe 3,073 raste me Covid

Në 24 orët e fundit, Greqia ka regjistruar sërish shifra të larta të koronavirusit. Sipas autoriteteve, janë regjistruar 3,037 raste të reja me Cov [...]
Rriten shifrat në Itali/ Mbi 20 mijë raste të reja dhe 502 viktima nga Covid

Rriten shifrat në Itali/ Mbi 20 mijë raste të reja dhe 502 viktima nga Covid

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 20,396 raste të reja me koronavirus nga afro 370 mijë testime të kryera. Bilanci flet për 502 vdekje, kr [...]
Lëkunde të forta tërmeti në Greqi

Lëkunde të forta tërmeti në Greqi

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi. Një tjetër tërmet me magnitutë 4,4 të shkallës Rihter tronditi Elassonan. Tërmeti u ndje në një thellësi prej v [...]
Tërmetet në Greqi/ Qytetarët në çadra: Ndihmat ua japin votuesve të tyre që shtëpitë i kanë të banueshme

Tërmetet në Greqi/ Qytetarët në çadra: Ndihmat ua japin votuesve të tyre që shtëpitë i kanë të banueshme

Teksa qytetarët janë të tronditur nga tërmetet e vazhdueshme që kanë “mbërthyer” Greqinë, ka nga ata persona që po mundohen të përfitojnë nga këto mom [...]
Greqia nuk gjen qetësi/ Lëkundjet e tërmetit “mbërthejnë” vendin fqinj

Greqia nuk gjen qetësi/ Lëkundjet e tërmetit “mbërthejnë” vendin fqinj

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi. Pak më parë u regjistrua një tjetër tërmet me magnitutë 4,1 i shkallës Rihter që tronditi Elassonan, ndërsa u n [...]
“Interesat e Kurtit janë në të mirë të Kosovës”/ Palmer: Dialogu me Serbinë është i rëndësishëm

“Interesat e Kurtit janë në të mirë të Kosovës”/ Palmer: Dialogu me Serbinë është i rëndësishëm

 Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Mattheë Palmer ka folur për raportet mes tij dhe Albin Kurtit. Në një intervistë për ‘RTV Dukagjin’, Palmer ka [...]
Rritja e rasteve, Greqia mbyll shkollat në të gjithë vendin

Rritja e rasteve, Greqia mbyll shkollat në të gjithë vendin

Mbyllja e shkollave të të gjitha niveleve në të gjithë vendin sugjerohet nga specialistë të sëmundjeve infektive në Greqi. Të dhënat epidemiologjike, [...]
1 2 3 94 10 / 939 POSTS