Kategori: Interesante

1 2 3 67 10 / 665 POSTS
E pazakontë/ Qielli në Tiranë “vishet” nga një re e çuditshme!

E pazakontë/ Qielli në Tiranë “vishet” nga një re e çuditshme!

Një fenomen i pazakontë ka përfshirë kryeqytetin tonë, teksa në qiell shihen disa pamje sa të mrekullueshme aq edhe misterioze. Siç shihet edhe në [...]
Habit studimi: Jeta në Tokë mund të jetë krijuar nga goditja e vetëtimave

Habit studimi: Jeta në Tokë mund të jetë krijuar nga goditja e vetëtimave

Vetëtimat, që kanë goditur planetin Tokë miliarda vite më parë, mund të kenë zhbllokuar fosforin e nevojshëm për krijimin e ADN-së, qelizave dhe kocka [...]
Fotoja me gjuhën jashtë ka munduar prej vitesh njerëzit, dilema merr fund, zbulohet pse Ajnshtajni reagoi në atë mënyrë para kameras

Fotoja me gjuhën jashtë ka munduar prej vitesh njerëzit, dilema merr fund, zbulohet pse Ajnshtajni reagoi në atë mënyrë para kameras

Është 14 marsi i vitit 1951 dhe Albert Ajnshtajni ka ditëlindjen, mbush 72 vjeç. Fizikanti i famshëm, i cili ka lindur në Ulm të Gjermanisë, jeton pre [...]
Rozana Radi reagon ashpër ndaj Ramës: Mendohuni mirë para se të flisni!

Rozana Radi reagon ashpër ndaj Ramës: Mendohuni mirë para se të flisni!

ëngëtarja, Rozana Radi ka reaguar ashpër ndaj Kryeministrit Rama, i cili disa ditë më parë përdori fjalë denigruse ndaj, kandidates për deputet të [...]
“The Guardian’: 2020-ta, viti kur relaksimi u kthye në një ‘mision të pamundur’

“The Guardian’: 2020-ta, viti kur relaksimi u kthye në një ‘mision të pamundur’

Nga Joel Golby është autori i Brilliant, Brilliant, Brilliant Brilliant Brilliant Ëndrrat e mia janë bërë mjaft të furishme kohët e fundit. Normali [...]
Basha apo Rama? Susan Miller parashikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, zbulon ngërçin e Gaforres përballë Binjakëve

Basha apo Rama? Susan Miller parashikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, zbulon ngërçin e Gaforres përballë Binjakëve

Astrologia më e njohur në botë, Susan Miller parashikoi zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri. Në intervistën e saj për “Vizioni i Pasdites” ditën e sotm [...]
Gjeli i dyluftimeve vret të zotin me thikën 5cm në këmbë (fotot)

Gjeli i dyluftimeve vret të zotin me thikën 5cm në këmbë (fotot)

Një gjel dyluftimesh i quajtur Raja është urdhëruar të dalë para gjykatës në Indi pasi preu për vdekje të zotin e tij, teksa tentonte të largohej nga [...]
Vaksinimi i fëmijëve mund të jetë thelbësor në zbutjen e pandemisë!

Vaksinimi i fëmijëve mund të jetë thelbësor në zbutjen e pandemisë!

Vaksinimi i fëmijëve dhe adoleshentëve mund të jetë thelbësor për zhdukjen e pandemisë, kanë thënë ekspertët, ndërsa provat klinike fillojnë të testoj [...]
Gripi sezonal thuajse është zhdukur, këtë vit është regjistruar numri më i ulët gjatë 130 viteve

Gripi sezonal thuajse është zhdukur, këtë vit është regjistruar numri më i ulët gjatë 130 viteve

Virusi i gripit po zhduket! Ky ëhstë konkluzioni që kanë nxjerë disa ekspertë , të cilët thonë se këtë vit ka pasur një rënie prej 95 për qindësh të p [...]
Ylli televiziv  kthen “dimrin në verë”/ Zbulon tatuazhin tek të pasmet, ia dedikon të dashurës

Ylli televiziv kthen “dimrin në verë”/ Zbulon tatuazhin tek të pasmet, ia dedikon të dashurës

Policia italiane ka arrestuar bosin e mafias Domenico Cracolici, anëtar i rrezikshëm i "Ndraghetas". Ai u kap në një vilë të izoluar në f [...]
1 2 3 67 10 / 665 POSTS