Kategori: Auto

1 2 3 10 / 29 POSTS
FOTO/ ‘Taksia ajrore’ e metropoleve, ‘Lamborgini’ po projekton helikopterin e së ardhmes?

FOTO/ ‘Taksia ajrore’ e metropoleve, ‘Lamborgini’ po projekton helikopterin e së ardhmes?

Pasi ka ekspériméntuar me sukses në séktorin e mjetéve detare, duket se në të ardhmén e afërt, Lamborghini, do t'i përkushtóhet edhe prodhimit të heli [...]
Një apartament luksoz mbi katër rrota! Stallone nxjerr në shitje Suvin e ëndrrave

Një apartament luksoz mbi katër rrota! Stallone nxjerr në shitje Suvin e ëndrrave

 Për një çmim rreth 350 mijë dollarë, aktori i mirënjohur Sylvester Stallone ka vendosur të shesë Suvin e tij të personalizuar. Mjeti është nj [...]
FOTO/ E ‘pret në besë’ shokun…  i merr hua Lamborghinin dhe i’a përplas pas murit

FOTO/ E ‘pret në besë’ shokun… i merr hua Lamborghinin dhe i’a përplas pas murit

E keni dëgjuar ndonjëhere shprehjen: "Mos ki besim as tek rrobat e tua." ? E pra, këtë  shprehje duket se nuk e ka dëgjuar pronari i një lambo [...]
FOTO/ Kamioni legjendë i njohur si ‘Albania’ ose ‘pasaporta ndërkombëtare’ e Shqipërisë komuniste

FOTO/ Kamioni legjendë i njohur si ‘Albania’ ose ‘pasaporta ndërkombëtare’ e Shqipërisë komuniste

Në vitet e komunizmit ishte mjaftë e vështirë që të qarkulloje nëpër Shqipëri me mjetet e transportit rrugor, ndërsa të mendoje se me automjet të dilj [...]
FOTO/Teknologjia në ‘kulmin’ e saj. Makina e furnizuar me energji diellore thyen rekordin botëror

FOTO/Teknologjia në ‘kulmin’ e saj. Makina e furnizuar me energji diellore thyen rekordin botëror

Kemi të bëjmë me atë që quhet ‘Teknologjia e larte’, pasi është më e përparuara në dispozicion. Ky është momenti kur një makinë që furnizohet nga e [...]
Teknologjia po përparon dita-ditës/Vjen ‘gjenerata e katërt’ e Audit

Teknologjia po përparon dita-ditës/Vjen ‘gjenerata e katërt’ e Audit

Jemi ulur në timonin e një prototipi të këtij modelit të ri gjerman një muaj para ekspozimit në sallonin e Gjenevës.  Për të parë se çfarë efe [...]
‘Makina e së ardhmes’, kompania gjermane krijon modelin që ndryshon në bazë të shijes së përdoruesit

‘Makina e së ardhmes’, kompania gjermane krijon modelin që ndryshon në bazë të shijes së përdoruesit

Makina e modelit "eBussy EV" konsiderohet si "makina e së ardhmes", dhe po krijohet nga kompania gjermane "Electric Brands". Inxhinierët gjermanë j [...]
EKSKLUZIVE/ Ju shit një koleksionisti… FOTOT e pabotuara të limuzinës së Enver Hoxhës, ‘Mercedes-600 Pullman’

EKSKLUZIVE/ Ju shit një koleksionisti… FOTOT e pabotuara të limuzinës së Enver Hoxhës, ‘Mercedes-600 Pullman’

"…Një 'Mercedes-Benz 600 Pullman' tip limuzine ka qenë 'diamanti' mbi kurorën e makinave me të cilat ka udhëtuar drejtuesi i lartë i shtetit komunist [...]
FOTO/ Stina e zjarreve, Përmetit i vjen ‘dhurata’ e çmuar dhe e shumëpritur…

FOTO/ Stina e zjarreve, Përmetit i vjen ‘dhurata’ e çmuar dhe e shumëpritur…

Qyteti i Përmetit ka marrë këto ditë në përdorim një makinë zjarrfikëse të re, të tipit "Iveco Magirus 65-12", e cila është dhuratë. Rritja e tempe [...]
Makina elektrike, edhe Turqia me ambicie… synon 1 milion copë deri në vitin 2030

Makina elektrike, edhe Turqia me ambicie… synon 1 milion copë deri në vitin 2030

Turqia po kthen sytë nga automjetet me energji elektrike në vend të atyre me karburant. Mbi një milion automjete elektrike parashikohet të jenë në [...]
1 2 3 10 / 29 POSTS