Kategori: Art-Kinema

1 2 3 10 / 27 POSTS
Elsa Nilaj rrëfen njohjen në Facebook me aktorin indian që më pas u bë burri saj

Elsa Nilaj rrëfen njohjen në Facebook me aktorin indian që më pas u bë burri saj

Elsa Nilaj, një vajzë nga qyteti i Shkodrës jeton prej disa vitesh jeton në Indi dhe është e martuar me bashkëshortin e saj indian. Çifti i veçantë u [...]
Ndáhet nga jeta në moshë të re muzikanti shqiptar

Ndáhet nga jeta në moshë të re muzikanti shqiptar

Muzikanti korçar Ilir Tasellari është ndárë nga jeta ditën e sotme në moshën 50-vjeçare, Raportohet se ai vùante nga një sëmùndje e rèndë. Lajmin e [...]
E tríshtë/ Còvíd í merr jetën artístít të njòhur shqíptar

E tríshtë/ Còvíd í merr jetën artístít të njòhur shqíptar

Një tjetër lajm í tríshtë. Enrík Çefa mbyllí sytë në një prej spítaleve Còvíd në Tíranë, pasí në 24 òrët e fundít kíshte kaluar në íntubím. Çefa ës [...]
E tríshtè, shuhet aktori i njohur

E tríshtè, shuhet aktori i njohur

Lajm i tríshtè për botën e kinematografisë. Aktori britanik Ben Cross, i bërë i famshëm mbi të gjitha për rolin e tij në filmin ‘Momente lavdie’ është [...]
‘Zorro’ e ul maskën poshtë syve… infektohet me koronavirus

‘Zorro’ e ul maskën poshtë syve… infektohet me koronavirus

Aktori i njohur, Antonio Banderas është prekur nga COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktori, i cili tregon se përvjetorin e tij të ditëlindj [...]
Lajm i trisht për artin/ COVID-19 i merr jetë skulptorit të njohur Arben Bajo

Lajm i trisht për artin/ COVID-19 i merr jetë skulptorit të njohur Arben Bajo

Një lajm i keq vjen për artin dhe kulturën këtë të diel gushti. Skulptori i njohur, Arben Bajo, nuk e ka fituar dot betejën më sëmundjen e rëndë të [...]
Artistja shqiptare shkëlqen në Kanada, shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit

Artistja shqiptare shkëlqen në Kanada, shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit

Pavarësisht pandemisë globale, një artiste dhe producentja shqiptare në Kanada, ja ka dalë dhe ka triumfuar të vlerësohet me çmim. Aktorja Ana Golj [...]
Mjeshtri i Madh i humorit shkodran mbush 70 vjeç, gjithë Shqipëria uron Zef Dedën

Mjeshtri i Madh i humorit shkodran mbush 70 vjeç, gjithë Shqipëria uron Zef Dedën

Me të është gëzuar dhe ka qeshur nga humori i tij i gjithë Atdheu ynë, në disa dekada. Ai mbahet sot si një prej humoristëve më të njohur shqiptar, [...]
Humbje e madhe për humorin shqiptar, ndahet nga jeta aktori 54-vjeçar

Humbje e madhe për humorin shqiptar, ndahet nga jeta aktori 54-vjeçar

Humbje e madhe për humorin shqiptar dhe atë shkodran në veçanti. Humoristi shkodran, Anton Krosaj, ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare. Prej k [...]
‘A doni më për Belulin?’/ Ndahet nga jeta legjenda e humorit fierak, Fuat Boçi, themeloi Estradën e Fierit

‘A doni më për Belulin?’/ Ndahet nga jeta legjenda e humorit fierak, Fuat Boçi, themeloi Estradën e Fierit

Humori dhe arti shqiptar dhe ai fierak në veçanti, sot janë në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare, aktori i humorit Fuat Boçi. Ai ka pas [...]
1 2 3 10 / 27 POSTS