Kategori: Shëndeti

1 2 3 51 10 / 510 POSTS
Shmangni plakjen duke ndjekur disa hapa të thjeshtë

Shmangni plakjen duke ndjekur disa hapa të thjeshtë

Një studimi i ri i ndërmarrë në katër shtete nga Këshilli Evropian i Informacionit rreth ushqimit, ka zbuluar se dieta mesdhetare, e cila më herët ësh [...]
Vendimi/ Gjykata detyron Spitalin Amerikan të dëmshpërblejë me 500 milion lekë pacienten e dëmtuar

Vendimi/ Gjykata detyron Spitalin Amerikan të dëmshpërblejë me 500 milion lekë pacienten e dëmtuar

Gjykata e Tiranës detyron Spitalin Amerikan të paguajë shpërblim në rreth 500 milionë lekë të vjetra në favor të shtetases E.Z., dhe familjarëve të sa [...]
A është e shëndetshme të pini ujë ndërsa jeni duke ngrënë?

A është e shëndetshme të pini ujë ndërsa jeni duke ngrënë?

Disa thonë se nuk është e shëndetshme të pish ujë ndërsa je duke ngrënë, të tjerë thonë se praktikimi i kësaj të shëndosh, ndërsa disa ekspertë shpreh [...]
“Ul 64% vdekshmërinë tek personat me Covid-19”, epidemiologu Alimehmeti tregon…

“Ul 64% vdekshmërinë tek personat me Covid-19”, epidemiologu Alimehmeti tregon…

Epidemiologu, Ilir Alimehmeti, ka publikuar në rrjetin social facebook një studim të kryer nga Universiteti i Barcelonës lidhur me trajtimin me vitami [...]
Rritje e frikshme e rasteve të reja me koronavirus, dyfishohen shifrat në qarkun e Beratit

Rritje e frikshme e rasteve të reja me koronavirus, dyfishohen shifrat në qarkun e Beratit

Qarku i Beratit ka raportuar 108 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, shifër kjo më shumë se dyfishi i një ditë më parë. 108 ra [...]
Ardit Gjebrea infektohet me COVID, kjo është gjendja e tij shëndetësore

Ardit Gjebrea infektohet me COVID, kjo është gjendja e tij shëndetësore

Moderatori dhe kantautori, Ardit Gjebrea është infektuar me Covid-19. Ishte vetë ai që e bëri të ditur lajmin me anë të një postimi në “Instagr [...]
Covid-19 në Shqipëri, 12 viktima dhe 953 raste të reja në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri, 12 viktima dhe 953 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, në raportimin e saj ditor, bën me dije se ditën e fundit, nga 3485 testime të kryera, 953 persona të tjerë rezultu [...]
Shifra alarmante/ 13 humbje jete dhe 1130 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Shifra alarmante/ 13 humbje jete dhe 1130 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Koronavirusi ka shënuar një tjetër bilanc negativ përsa i përket rasteve ditore të të infektuarve. Ministria e Shëndetësisë, në raportimi [...]
MSH: 1052 raste të reja dhe 14 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19

MSH: 1052 raste të reja dhe 14 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat ant [...]
MSH publikon shifrat: 13 viktima dhe 865 raste të reja me Covid-19

MSH publikon shifrat: 13 viktima dhe 865 raste të reja me Covid-19

13 të vdekur dhe 865 raste të reja me koronavirus. Ky është bilanci i Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë në përdi [...]
1 2 3 51 10 / 510 POSTS