Kategori: Kosova

1 2 3 20 10 / 200 POSTS
Kosova regjistron 578 raste të reja me koronavirus dhe 8 viktima

Kosova regjistron 578 raste të reja me koronavirus dhe 8 viktima

Autoritetet e Shëndetit në vend raportojnë se rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 173 raste, Gjilan 53 raste, Fushë-Kosovë 39 raste, Lipjan 32 [...]
Covid-19 i mori jetën 16-vjeçarit në Kosovë, flet mjekja: Na ka prekur thellë në shpirt, iku në lule të rinisë

Covid-19 i mori jetën 16-vjeçarit në Kosovë, flet mjekja: Na ka prekur thellë në shpirt, iku në lule të rinisë

Vdekja e 16-vjeçarit nga Kosova, nga Covid-19 ka prekur të gjithë, teksa për largimin e tij nga jeta ka reaguar edhe drejtoresha e Qendrës Shëndetësor [...]
E rëndë/ E mitura përdhunohet nga xhaxhai i babait të saj

E rëndë/ E mitura përdhunohet nga xhaxhai i babait të saj

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Ferizaj, teksa një shtetas ka përdhunuar seksualisht një 13-vjeccare. Konkretisht ngjarja e turpshme ka ndodh [...]
Politikania më s*ksi në Kosovë, mbetet jashtë Parlamentit, kërkon hapjen e kutive

Politikania më s*ksi në Kosovë, mbetet jashtë Parlamentit, kërkon hapjen e kutive

Partia Bashkimi Social Demokrat i Duda Baljes nuk ka arritur të futet në Kuvend pasi mori 2569 vota, kurse ish-deputetja ka arritur të marrë 2213 vota [...]
Kosova sërish numër të lartë viktimash lidhur me Covid-19, 488 raste të reja dhe 8 vdekje në 24 orët e fundit

Kosova sërish numër të lartë viktimash lidhur me Covid-19, 488 raste të reja dhe 8 vdekje në 24 orët e fundit

Numër të lartë viktimash ka raportuar Kosova lidhur me Covid-19 së fundmi. Sipas njoftimit zyrtar, 24 orët e fundit kanë humbur jetën tetë persona. [...]
Kosova raporton për 437 raste të reja dhe 5 viktima me Covid-19

Kosova raporton për 437 raste të reja dhe 5 viktima me Covid-19

Pesë persona kanë humbur jetën 24 orët e fundit në Kosovë lidhur me Covid-19. Nga 2643 analiza të kryera janë zbuluar 437 raste të reja me koronavi [...]

Kosovë, shënohen 461 raste të reja dhe 3 viktima me koronavirus në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 [...]
Kosovë/ Shënohen 260 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Kosovë/ Shënohen 260 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Tre viktima ka raportuar 24 orët e fundit Kosova lidhur me Covid-19 duke e ccuar numrin e përgjithshëm të tyre në 1575. Për sa u përket rasteve të [...]
Kosava shënon 398 raste të reja dhe 1 vdekje nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Kosava shënon 398 raste të reja dhe 1 vdekje nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se në 24 orët e fundit, janë infektuar me COVID, 228 persona dhe nuk kanë mundur të f [...]
Kosova regjistron 292 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

Kosova regjistron 292 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në Kosovë, ka regjistruar të shtunën 292 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 2,833 mostra [...]
1 2 3 20 10 / 200 POSTS