Kategori: Nderi i Atdheut

1 2 3 7 10 / 70 POSTS
Deklarata që tronditi Mbretëreshën/ Publikohet e-maili që Markle i dërgoi Pallatit Mbretëror!

Deklarata që tronditi Mbretëreshën/ Publikohet e-maili që Markle i dërgoi Pallatit Mbretëror!

Pas deklaratave bombë të Meghan Markle, kanë ardhur reagime të shumta nga familja mbretërore, nga të afërmit e Markle, teksa së fundi ka reaguar edhe [...]
Shpërndanë llokumet dhe u puthën, Tean e zë mallkimi i Shqipes, i çahet fustani dhe ‘ia nxjerr’

Shpërndanë llokumet dhe u puthën, Tean e zë mallkimi i Shqipes, i çahet fustani dhe ‘ia nxjerr’

    Andi dhe Tea janë çifti i parë në edicionin e dytë në Për'puthen. Çifti bëri të ditur vendimin për t’u larguar nga emisioni dhe për të [...]
Jeta e Georgina Rodriguez para se të takontefutbollistin: I ati trafikant droge, nëna i vdes në aksident

Jeta e Georgina Rodriguez para se të takontefutbollistin: I ati trafikant droge, nëna i vdes në aksident

Pa asnjë dyshim, sot Georgina Rodriguez është një nënë e përkushtuar dhe shumë e dashur. Por, para se të takohej me Cristiano Ronaldon, jeta e saj ka [...]
Vajza e Niko Peleshit: I mbështes protestuesit!

Vajza e Niko Peleshit: I mbështes protestuesit!

Aleksia Peleshi, vajza e ish-zëvendëskryeministrit Niko Peleshi ka reaguar pas deklaratave për pjesëmarrjen e saj në protesta. Përmes një postimi n [...]
“Kur shkolla ndryshon”, dokumentari i Rai-t mbi ruajtjen e kulturës shqiptare

“Kur shkolla ndryshon”, dokumentari i Rai-t mbi ruajtjen e kulturës shqiptare

San Marzano është një nga komunat arbëreshe në Jug të Italisë, ku janë ruajtur gjuha, traditat dhe këngët shqipe. Në vitet ’70 të shekullit të shkuar [...]
Coli i “Debatikut”, aktori i madh që përfundoi shitës bulmeti

Coli i “Debatikut”, aktori i madh që përfundoi shitës bulmeti

Luan Laze Një kujtim në shtëpinë e Shpëtim Zanit. Pak kohë më pas, sot një vit më pare, ai u nda nga jeta. Shkoja shpesh aty, sepse ai kishte kënaq [...]
Koha kur Durrësi kishte 5000 banorë, ja si administrohej në vitin 1895

Koha kur Durrësi kishte 5000 banorë, ja si administrohej në vitin 1895

Një përshkrim interesant i përgjithshem i qytetit të Durresit për vitin 1895, kohë kur administrohej nga perandoria Osmane. Durresi bënte pjesë në vil [...]
Oferta gjermane për Ramiz Alinë nga F. J. Shtraus

Oferta gjermane për Ramiz Alinë nga F. J. Shtraus

Vizitat e shpeshta të F. J. Shtrausit në Shqipëri synonin të bindnin shqiptarët në pranimin “de jure” të një kredie të madhe gjermane, me shlyerje afa [...]
Babai bën të gjithçka para spítalit për ta bërë të lumtur djalin e tij që vùan nga léuçemía

Babai bën të gjithçka para spítalit për ta bërë të lumtur djalin e tij që vùan nga léuçemía

Dashuria për fëmijët është thjeshtë e papërshkrueshme. Këtë na e ka vértetuar një baba i përkushtuar, ku gjésti që ai ka bërë për djalin e tij është b [...]
E mbani mend Sulon e “Lulëkuqe mbi mure”? Ja çfarë bën ai sot

E mbani mend Sulon e “Lulëkuqe mbi mure”? Ja çfarë bën ai sot

Në filmat shqiptar të lùftës prezenca fëmijëve ka qenë e rëndësishme. Shumë filma që janë realízuar për Lùftën Antífashíste Nacíonal-Çlírímtare kan [...]
1 2 3 7 10 / 70 POSTS