Kategori: OP-ED

1 2 3 5 10 / 45 POSTS
“Dua të vdés nga virúsi, jo nga skllávëria!”

“Dua të vdés nga virúsi, jo nga skllávëria!”

Nga Kastriot Çipi Në emër të jetës na kërkojnë të mbajmë máska edhe kur jemi vetëm, në ajër të hapur. Në emër të jetës na ndálojnë të shkojmë në [...]
Patriotët turq dhe grekë dhe çiftaxhinjtë shqiptarë

Patriotët turq dhe grekë dhe çiftaxhinjtë shqiptarë

Nga Altin Goxhaj Patriotët turq dhe grekë dhe çiftaxhinjtë shqiptarë Kur mendon se grekët dhe turqit kanë nxjerrë në lùftë marinën ùshtárake dhe [...]
“Si sot 6 vjet më parë, kur filloi cènsura èkstrème ndaj gazetarit Armir Shkurti”

“Si sot 6 vjet më parë, kur filloi cènsura èkstrème ndaj gazetarit Armir Shkurti”

Nga Avokat Altin Goxhaj Ja ç’më doli sot në FB si sot 6 vjet më parë. Eh si vijnë punët! Si sot 6 vjet më parë "Ora News" me ürdhër të Ylli Raki [...]
Edi Rama është me Còvíd!?

Edi Rama është me Còvíd!?

Nga Basir Çollaku Shènját jánë të dùkshmè…ndònësè Kòmíntèrní përpíqèt t’í jápë gájrèt. Nùk ká nùhátjè ç’pò ndòdh në Shqípërí, rájòn dhè më tèj n [...]
“Haràç në kohë krizè! Privati i blen testet për CÔVID, 2 dollarë. Ua shet njerëzve, 100 euro”

“Haràç në kohë krizè! Privati i blen testet për CÔVID, 2 dollarë. Ua shet njerëzve, 100 euro”

Nga Klodian Tomorri Haràc ne kohe krizé Disa nga ato téstet e Côvidit, te cilat labôratoret dhe spitalét private po ja u shesin njerezve me 100 [...]
“Anestezisti Tritan Shehu dhe zelli për të na våksinuar”

“Anestezisti Tritan Shehu dhe zelli për të na våksinuar”

Nga Kastriot Çipi Anestezisti Tritan Shehu po përpiqet me shumë zell të na bëjë “anestezinë” e domosdoshme të trurit, për të na përgatitur për “ope [...]
‘Vårfëria, påpunësia, dhüna… kushtojini rëndësi shëndetit mendor!’

‘Vårfëria, påpunësia, dhüna… kushtojini rëndësi shëndetit mendor!’

Nga Dom Gjergj Meta Akoma nuk kemi arritur që ta tresim atë që ka ndodhur mbi popullin tonë. Akoma nuk ka një kërkesë falje për atë që i është shk [...]
“T’u japësh pushtet njerëzve si Erion Veliaj, njësoj si ta bësh pèdófilin drejtues në shkollë fillore”

“T’u japësh pushtet njerëzve si Erion Veliaj, njësoj si ta bësh pèdófilin drejtues në shkollë fillore”

Nga Kim Mehmeti “I lexova porositë kànosëse që Kryetari i Bashkisë së Tiranës ia ka dërguar pronarit të TV Ora. I lexova edhe ófendimet prej rru [...]
Ironia e Dylgjerit me qeverinë: Rilindja e zbuloi pse quhet Kaka-vijë…

Ironia e Dylgjerit me qeverinë: Rilindja e zbuloi pse quhet Kaka-vijë…

Situata në kufirin shqiptaro-grek nuk është aspak e admirueshme dhe as nuk premton zgjidhje pozitive dhe të shpejtë. Por ndërkohë që qeveria është [...]
Rama si årmik publik, Pompeo na lajmëroi, kujdes diktåturên

Rama si årmik publik, Pompeo na lajmëroi, kujdes diktåturên

Nga Basir Çollaku Një miku im mjek teksa flisnim për rrezikun e kësaj qeverie, kostot e mëdha të jetëve tona nga ky regjim dhe drejtuesit te tij më [...]
1 2 3 5 10 / 45 POSTS