Kategori: Turpi i Atdheut

1 2 3 36 10 / 360 POSTS
Denoncimi i radhës/ ‘Nëna ime mbylli sytë pa u ndërruar, e pa një pikë ujë në spitalin Covid-3

Denoncimi i radhës/ ‘Nëna ime mbylli sytë pa u ndërruar, e pa një pikë ujë në spitalin Covid-3

“Mu tha goja për një pikë uji, të lutem më ndihmo”, janë fjalët e fundit që nëna i tha të birit nga brenda spitalit Covid-3, pak para se të mbyllte sy [...]
Lali Leku i jep të preferuarit të tij AGI KONS, 176 milionë për ndriçimin e Rrugës së Durrësit

Lali Leku i jep të preferuarit të tij AGI KONS, 176 milionë për ndriçimin e Rrugës së Durrësit

Lali Leku i Bashkisë Tiranë nëpërmjet institucioneve në varësi direkte të tij, nuk ka lënë pa gostitur një ndër të preferuarit më të mëdhenj të tij pë [...]
Ilirjan Celibashi “mbytet” në para, 1.2 miliardë për pajisje teknologjike

Ilirjan Celibashi “mbytet” në para, 1.2 miliardë për pajisje teknologjike

Ilirjan Celibashi, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, është “mbytur” në miliarda. Kjo për shkak të tenderave prej shumë miliardash që ai ka dhënë nëp [...]
SKANDALI! Tan Agolli ndan 600 MILIONË nga paratë e shqiptarëve me Milo Gjikurinë, SPAK ‘i vdekur’!

SKANDALI! Tan Agolli ndan 600 MILIONË nga paratë e shqiptarëve me Milo Gjikurinë, SPAK ‘i vdekur’!

Sa kalon Llogaranë, mbase edhe më pranë, të gjithë i kanë vërë re të paktën njëherë në jetën e tyre teksa kanë shkuar në Jug, fadromat e Gjikurisë. Fi [...]
Buka për kopshtet, KPP frenon tenderin e dyshimtë të Erion Veliaj. Do ia jepte Qefalisë së Dajtit

Buka për kopshtet, KPP frenon tenderin e dyshimtë të Erion Veliaj. Do ia jepte Qefalisë së Dajtit

Komisioni i Prokurimit Publik ka identifikuar parregullsi dhe ka parandaluar Bashkinë e Tiranës që të shpallë fitues të një tenderi për blerje buke pë [...]
Shqiptari ngelet pa fjalë në Itali, vajzat shqiptare shesin trupin në rrugë me karrige

Shqiptari ngelet pa fjalë në Itali, vajzat shqiptare shesin trupin në rrugë me karrige

Prostitucioni është një fenomen i cili çdo ditë e më shumë po bëhet i pranishëm, teksa në Itali disa vajza fotografohen në rrugë, ndërsa shihet qartë [...]
Sherr dhe grushte në zyrat e FRD-së, Meta: Përpjekje për grusht shteti!

Sherr dhe grushte në zyrat e FRD-së, Meta: Përpjekje për grusht shteti!

Pas përplasjeve në zyrën e FRD-së, ka reaguar presidenti Ilir Meta. Përmes një prononcimi për gazetarët, ai është shprehur se kjo është një tentativë [...]
26-vjeçari që përdhunoi 16-vjeçaren/ E reja: Më detyronte të thithja kokainë

26-vjeçari që përdhunoi 16-vjeçaren/ E reja: Më detyronte të thithja kokainë

Ditën e sotme janë zbuluar disa detaje të reja në lidhje me 26-vjeçarin që akuzohet se përdhunoi një 16-vjeçare në fshatin Kamnik të Ersekës. Gjyka [...]
Lali Leku “lan në ar” ALBTELECOM që ka lidhje me vëllain e tij, i jep 800 milionë lekë tender për shërbime

Lali Leku “lan në ar” ALBTELECOM që ka lidhje me vëllain e tij, i jep 800 milionë lekë tender për shërbime

Erion Veliaj i njohur ndryshe edhe si Lali Leku, ka “larë në ar” kompaninë telefonike ALBTELECOM. Mirëpo nëse nuk e dini, me këtë kompani ka lidhje vë [...]
“Çmendet” Mirlinda Karçanaj, 600 milionë tender për mirëmbjatje të zyrave të Gjendjes Civile

“Çmendet” Mirlinda Karçanaj, 600 milionë tender për mirëmbjatje të zyrave të Gjendjes Civile

Mirlinda Karçanaj është drejtoresha rilindase e AKSHI-t, Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit. Siç është e kuptueshme, gjykuar nga mënyra [...]
1 2 3 36 10 / 360 POSTS