Kategori: Investigime

1 2 3 6 10 / 54 POSTS
Ergys Verdho nuk ndalet, jep 14 miliardë për tepelenasit e “ALB BUILDING”

Ergys Verdho nuk ndalet, jep 14 miliardë për tepelenasit e “ALB BUILDING”

Ergys Verdho duket se është në ditët e tij. Jo për të rilindur, por për të mbushur xhepat me një dorë të mirë miliardash. Bëhet fjalë për tenderin me [...]
Arréstohet nga amerikanët biznesmeni që i dha 1.5 milionë euro Aleksandër Frangajt

Arréstohet nga amerikanët biznesmeni që i dha 1.5 milionë euro Aleksandër Frangajt

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi për hetímin e biznesmenit Isuf Berberi, i cili nëpërmjet personave të tjerë kishte kryer fatura të falsífíkua [...]
Tenderi 162 milionë lekë i SHISH/ ‘Agjèntët sekrèt’ do blejnë autovetura tek Dulakët

Tenderi 162 milionë lekë i SHISH/ ‘Agjèntët sekrèt’ do blejnë autovetura tek Dulakët

Shërbimi Informativ Shtetëror do të rinovojë flotën e automjeteve që kanë në përdorim oficerët e inteligjencës dhe agjèntët e tij. Prej shumë vites [...]
Måsåkra mjedisore e Rivierës Joniane/ Si ja dhuroi ‘Rilindja’ oligårküt Samir Mane, tokën për resortin ‘Green Coast’

Måsåkra mjedisore e Rivierës Joniane/ Si ja dhuroi ‘Rilindja’ oligårküt Samir Mane, tokën për resortin ‘Green Coast’

Fadromat punonin poshtë Qafës së Llogorasë, në shpatin Jugor të Karaburunit. Në vetëm pak orë, një lisnajë e moçme, prej disa qindra metra katrorë, me [...]
Pirro Vëngu 290 mln Lekë tender pa garë/ Fijet që e lidhin fituesin me Samir Manen

Pirro Vëngu 290 mln Lekë tender pa garë/ Fijet që e lidhin fituesin me Samir Manen

Autoriteti Portual Durrës, i drejtuar nga Pirro Vëngu, ka lidhur një kontratë me vlerë më shumë se 290 milionë Lekë, në një tender pa garë. Fituesi ës [...]
Tenderi/ Sokol Topçiu i “FARMANET” merr 285 mln nga Agim Ismaili i burgjeve

Tenderi/ Sokol Topçiu i “FARMANET” merr 285 mln nga Agim Ismaili i burgjeve

Sokol Topçiu i kompanisë farmaceutike FARMANET rezulton të jetë njëri prej atyre individëve të panjohur që befas “fati i ra nga qielli” dhe u bë me pa [...]
Sebepi ‘COVID-19’, Manastirliu derdh ‘lum’ paratë në tenderin e Sanatoriumit, 880 mln i jepen firmës ‘EUROMED’ për…

Sebepi ‘COVID-19’, Manastirliu derdh ‘lum’ paratë në tenderin e Sanatoriumit, 880 mln i jepen firmës ‘EUROMED’ për…

"Shyqyr moj çezmë që nuk ke ujë...", thotë populli, kur për të përdorur si sebep si psh., çështja e koronavirusit, një ministre si Ogerta Manastirliu, [...]
Rilindja bën kërdinë në Vlorë/ 500 mln lekë rikonstruksion spitali, firmës që ofroi 100 milionë më shumë

Rilindja bën kërdinë në Vlorë/ 500 mln lekë rikonstruksion spitali, firmës që ofroi 100 milionë më shumë

Çudirat e Rilindjes nuk kanë të sosur dhe nëse do ta kuptosh këtë hidhu një sy tenderëve publikë. Një nga sektorët që konsiderohet si "minierë ari" [...]
Telat që ‘lidhin’ Kryeqytetin, pamja më e zymtë e Tiranës ‘europiane’… dhe një premtim i pa mbajtur i Lali Zdromsit

Telat që ‘lidhin’ Kryeqytetin, pamja më e zymtë e Tiranës ‘europiane’… dhe një premtim i pa mbajtur i Lali Zdromsit

Tiranën e lidhin me mijëra ose qindra mijëra kilometra teli dhe kabulli nga të gjitha anët në çdo lagje dhe rrugë, sa që qyteti të ngjan me një fole g [...]
Tenderi i dyshimtë/ Televizioni i dal ‘jashtë mode’, që vjel nga taksat e shqiptarëve miliona çdo vit, i ‘dhuron’ 1 miliard djalit të Aleksandër Meksit…

Tenderi i dyshimtë/ Televizioni i dal ‘jashtë mode’, që vjel nga taksat e shqiptarëve miliona çdo vit, i ‘dhuron’ 1 miliard djalit të Aleksandër Meksit…

Shqiptarët e paguajnë çdo vit me taksat e tyre, madje tashmë edhe shumë më shumë, por televizioni publik shtetëror nuk është më në shërbim të tyre. [...]
1 2 3 6 10 / 54 POSTS