Dubai/ Video e tyre nudo bëri xhiron në rrjet, zbulohen se nga cili vend ishin modelet

KreuShowbiz

Dubai/ Video e tyre nudo bëri xhiron në rrjet, zbulohen se nga cili vend ishin modelet

Kryesisht ukrainas, por edhe bukuroshe nga vendet e tjera të ish-Bashkimit Sovjetik janë përfshirë në grupin e arrestuar në Dubai për imoralitet publik , pas videos tyre nudo në ballkon që shkaktoi trazira në Emiratet e Bashkuara.

Sipas BBC , konsullata ukrainase konfirmoi se 11 ukrainase ishin midis të arrestuarve, ndërsa media ruse raportoi se një rus, i cili konsiderohet si organizatori i projektit, u arrestua gjithashtu.

Emri i tij, sipas Daily Mail, është Alexei Kodov, ai është 33 vjeç dhe konsiderohet se është personi pas shfaqjes provokuese të bukurosheve të zhveshura në ballkon, e cila natyrisht u bë virale me publikimin e fotove të para në internet.

Numri i saktë i personave të ndaluar në lidhje me këtë rast është gjithashtu i paqartë.

Megjithëse Daily Mail raporton, duke cituar uebfaqen ruse Life, që projekti përfshiu rreth 40 modele në emirate , numri i modeleve që u arrestuan përfundimisht duket të jetë shumë më i vogël.

Gratë që morën pjesë në projekt dhe u arrestuan për imoralitet publik përballen me gjashtë muaj burg dhe një gjobë deri në 1,000 euro.

Zyrtarët në konsullatën ukrainase do të vizitojnë 11 bashkatdhetarët e tyre në paraburgim sot për të siguruar që të drejtat e tyre të respektohen dhe se ata janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas gazetës britanike, Kodoff u tha autoriteteve lokale se ai kishte marrë skenat e diskutueshme me gratë e zhveshura nga një apartament fqinj me pamje nga ballkoni.

Ai më pas bëri "gabimin katastrofik" kur postoi videon e papërshtatshme, një akt i konsideruar i paligjshëm në Emiratet e Bashkuara Arabe .

Tani 33-vjeçari po përpiqet që përmes avokatëve të tij të arrijë të dalë nga burgu në Dubai dhe të planifikojë mbrojtjen e tij ligjore, pasi përballet me një dënim me burg 18 muaj.

Autoritetet lokale paralajmërojnë se kushdo që poston materiale pornografike ose materiale që mund të minojnë vlerat morale të qytetarëve përballet me burgim dhe gjobitje.

"Një sjellje e tillë e papranueshme nuk pasqyron moralin dhe vlerat e shoqërisë emirate," tha një deklaratë e policisë.

Të gjithë ata që vizitojnë Emiratet e Bashkuara Arabe u nënshtrohen të njëjtave ligje si banorët dhe nuk ka përjashtime për turistët.

Bukuroshet që skandalizuan Dubai

Video e publikuar që solli arrestimin e bukurosheve u zhvilluan në ballkonin e një apartamenti të vendosur në zonën e klasit të lartë të marinës dhe ishte e dukshme nga qiramarrësit e apartamenteve në rrokaqiejt fqinjë .

Disa raporte sugjerojnë se të fotot kishin për qëllim promovimin e një faqe me përmbajtje pornografike izraelite .

Sipas Daily Mail , vajzat që morën pjesë në projekt janë të gjitha jashtëzakonisht të reja.

Faqja britanike madje "identifikoi" disa prej tyre, duke përdorur si "udhëzues" tipare tatuazhesh në trupin e tyre dhe shenja të tjera.

Disa nga modelet që dolën të zhveshura në ballkon janë në një foto në grup që ishte ndarë me mbishkrimin "familje e vogël" dhe që tregon fytyrat e tyre.

Dy ukrainase afër 25 vjeç, Yana dhe Diana, të cilët shfaqen në llogaritë e tyre në Instagram të hipur në deve, ishin midis grave në ballkon dhe në foton e "familjes së vogël", siç raportohet nga Daily Mail.

Një tjetër e re ukrainase, modelja 19-vjeçare Daria Horunzhenko nga Poltava, u "identifikua" si një nga gratë në foton provokuese.

Modelet Ekaterina Kasenko dhe Sofia Tkatsuk ishin gjithashtu "të pranishme".

Dy modele të tjera, Anastasia Kasumba 20-vjeçare dhe bashkëmoshatarja e saj pothuajse Tatiana Borishenko, u "njohën" nga media ruse.

Ky i fundit është një artist make-up amator nga Kievi, dhe kohët e fundit bëri postime nga Dubai.

Një emër tjetër i përmendur ishte ai i Mariana Fencuk, nga Uzhhorod, e cila gjithashtu postoi foto të fundit nga Dubai në mediat e saj sociale.

Image

Image

Image

ImageImageImage