SHPERNDAJ

Debat i kote dhe pa sens…
….Ne fund te fundit as qe behet fjale per faje, fajtore, apo edhe per te denuar njeri..e per te vene kend perpara pergjegjesise..por thjesht behet fjale per te mos harruar se cfare ka ngjare ne te kaluaren ….tha Faqeziu rreth debatit te nxehte te ketyre diteve mbi Kampin famekeq komunist te internimit ne Tepelene dhe krimet e komunizmit ne Shqiperi……

Me keto dy fraza te poshtera sa me s’ka, fyese, ofenduese, poshteruese, cinike e arrogante dhe te denja per nje pinjoll rrugac a kelysh te fshehur te komunizmit …si AI e te llojit te TIJ……e ka mbyllur emisionin e tij Bordello – Opinion te se Henes ne mbremjen e 9 Prillit 2018…faqeziu Blendi Fevziu…

Ky palaco, skuth e urjahip i peshtire..i pa bythe e faqezi …e karagjoz deri ne neveri..aventurier i pa fytyre e i pa moral . ne fakt ka vite qe po i ben nje sherbim te denje prej renegati, mercenari , antinjeriu e antishqiptari …politikes antikombetare shqiptare te te gjitha ngjyrave..

Dje mik per koke i Saliut e sot vella brek e bythe i Edvinit…

Ne kohen e Diktatures u fsheh nen lloj -lloj emrash e mbiemrash sic fshihet nje vemje e ndyre dhe nje Gjarper i peshtire …nderkohe qe prinderit e tij te respektuar per shkak te biografise
se tyre ”me cen”..regjimi i degdisi ne nje nga ato lloj ”shtepite e pushimit” te Xhufit..diku andej nga fshatrat e Lushnjes ku me pare te cante Mushkonja se sa Ujku…

Me te ardhur e ”ashtuquajtura demokraci”.. shqiptare e tipit ujku -mjegull do..Fevzua me shoke dolen prej ferrave e shkurreve ku ishin fshehur dhe nisen te tundin shallin e bardhe te te persekutuarit politik… dhe u vune ne sherbim te gjithkujt qe ju dilte perpara vetem e vetem te rrembenin c’te mundnin e te perfitonin sa te mundnin…te vidhnin e te grabisnin pa limit…

…Dhe erdhen radhazi …emisioni i tij Bordello..qe ai ka vite qe e shfrytezon si nje arme vdekjeprurese ne favor te tij e sidomos Bossit te tij …

..Fevziu bleu e ndertoi shtepi e vila komode ne Qerret, ne Lalez, ne Lunder e ne Tirane…

Nisi ti nderroje makinat luksoze si Mbreti- Grate…mori edhe disa prej pronave te Toptaneve …dhe bash aty ku ka qene edhe selia e PD sot , ka pjese e aksione ne njeren prej qendrave me te shtrenjta e me luksoze tregetare te kryeqytetit shqiptar..

Dhe Fevzua ja pa mire hajrin Opinionit te tij fale edhe karakterit te tij pacavure.. nisi te vere ne kycet e dores ore te shtrenjta ,,ti nderroje kostumet e veshjet firmato me shume e me shpesh se askush tjeter…e natyrisht per sherbimet e tij te cmuara qe me nje gur vriste jo nje e dy por disa zogj..Sandri ja beri rrogen disa here e fish me te larte se sa te nje Ministri a Deputeti shqiptar..

Dhe ohooo Faqeziu nisi te na vere per pushime sa ne Vjene e Paris aq edhe ne Ibiza e Dubai….mjaft te shante ate per te cilin ishte paguar apo te lavderonte dike per te cilin i ishin ofruar miliona dhe Skuthi , Urjahipi e Neperka duke flakur tej cdo moral njerezor e profesional ishte gati te shiste kedo e te bente gjithcka…

Dhe tek shihja Bordellon e tij te mbremshme tek shqiptoi ato fjali poshteruese ndaj te gjithe ne shjqiptareve e jo vetem ndaj atyre qe vuajten e humben jeten neper burgjet e kampet e tmerreshme te diktatures …mu kujtuan edhe Prinderit e tij te gjore te internuar per vite me radhe…dhe i thashe vetes ..kur ky monster e bastard shkel me kembe vuajtjet e persekutimet e atyre qe i kane bere koken c’presin me shqiptaret e gjore prej tij..

Ajo zonja e nderuar qe kishe mbreme ne studion tende te pegere.. [ qe une nuk e di se si kishte pranuar ti pergjigjej fteses tende] e qe ti nuk denjove as ta prezantoje se cila ishte por kalimthi u more vec me librin e botimet e saj..quhet Fatbardha Saraci [ Mulleti ] dhe eshte mbesa e figures se shquar patriotike shqiptare Qazim Mulleti..

Ata perfaqesuesit e respektuar te familjes Miraka …duhet te te kishin peshtyre ne fytyre ty servilin e ndyre te politikes e politikaneve bastarde shqiptare.. e jo te kishin folur per mikrofonin tend te felliqur..dhe kete duhet ta benin ne emer te atyre vuajtjeve te llahtareshme qe ka hequr familja e fisi i tyre per gati permbi 4 dekada..

Por ligesise e shpirtit tend cingun e sterre duket se nuk i beri asnje lloj pershtypje edhe Dokumentari teper prekes e i dhimbshem… Femijet e Diktatures.. i realizuar nga kolegja trime , guximtare dhe e profesioniste e vertete Anila Godole nen perkujdesjen e fondacionit gjerman Konrad Adenauer..

Por ti o vemje e ndyre ..nuk je nga ato kokrra ..qe ti vesh gjoksin se keqes,,te reshtohesh ne krah te vendit e popullit tend ..te thuash me guxim e kurajo te verteten qe ka ndodhur ne ate vend e mbi ate popull… e as te thuash e permendesh emrat e fajtoreve dhe te krimineleve ..nje pjese te te cileve i ke te ftuar nderi here pas here ne studion tende…sepse nuk te lene tashme dot as karakteri yt mocal e i peshtire por as edhe ata qe te pasuruan e te futen ne kete vallen e Luges se Corbes se prishur..ndaj do mbetesh ky qe je ..i Pabythe e i pa Burre…..Bisht Qeni…

Ti nuk ke as minimumin e guximit njerezor e lere me pastaj profesional as te distancohesh prej tyre e lere me ti denosh krimet e tyre ..sepse keshtu je gatuar…e mveshur ..me lekure gjarperi e hiene …

Ndaj ti je e mbetesh njeri prej te keqijave te medha e teper te rrezikeshme e te demeshme te vendit e popullit tim ….nje prej atyre monstrave te poshtra e bastarde dhe vemjeve te neveriteshme qe prodhoi me aq shumice post-komunizmi shqiptar i pas 90..

Ti je i te njejtit gen mbrojtes- kriminal si i Rames, Velise, Rucit, Braces, Xhufit, Muc Nanos, Meros, Lorencit, Klosit, Milos, Beqirit, Auronit, etj etj miq te hershem te studios tende antishqiptare..pa harruar qe deri dje ishe po ti qe i lepije bythen Berishes e gjithe shpures se tij…deri ne neveri…

Shihni me kujdes se ku i promovon librat e tij Faqeziu…ne Pallatin e Brigadave…shihni se ku i feston pervjetoret e emisionit te tij …te cilat ja drejton e dirigjon vete kryeministri palaco i vendit te tij Rama…shihni me kujdes se cilet jane miqte e tej te afert e te ftuarit e tij te nderit dhe c’perfaqesojne ata ne te djeshmen por edhe ne te sotmen e Shqiperise e te shqiptareve…

Dhe jane po keta miq e perkrahes te tij qe Fevzua po i ndihmon dita -dites e prej gati me shume se 20 vjetesh qe te rivendosin ne Shqiperi Neodiktaturen dhe te instalojne ne krye te saj Diktatorin e ri ..

Ndaj o shqiptare te mire e te ndershem…patriote e nacionaliste
qe ju dhimbset vetja juaj, familja juaj Atdheu e populli juaj..nuk mendoj se Rama e diktatura e re e tij mund te permbysen e te largohen duke i bllokuar rruget njeri-tjetrit e as duke ulur qepenat e duke mos i sherbyer njeri-tjetrit.. se keshtu ju pelqen politikaneve tane zullum-medhenj per te arritur qellimet e tyre te mbrapshta te pushtet-marrjes apo per te larguar asesi edhe pushtet-mbajtesit e sotem delenxhinj..

Ai vend e ai popull vjen ne din vetem duke e nisur luften pikerisht ndaj monstrave te tipit Fevzo me shoke qe jane mbeshtetesit e propaganduesit e fuqishem te mbajtjes ne kembe te cdo lloj klike antishqiptare e te korruptuar koke e kembe, te pasuruar me gjakun e shqiptareve e te lidhur koke e kembe me Dreqin e Djallin kunder Shqiperise e shqiptareve …

Jane Fevzite me shoke ..oligarket e vertete te atij vendi ..te cilet e duan plumbin ballit e litarin ne fyt …sepse fale tyre dje dhe sot Berisha, Nano, Rama, Meta, Basha , Ruci , Xhafa , Ahmetaj, Gjiknuri ,Monika, Gjinushi, Neritani, Paskali etj etj u bene te pasur e fuqiplote dhe e shkelen dhe po e shkelin perdite me kembe ate vend e ate popull..si kurre me pare ne historine e tyre …

Ndaj me shume se kurre Shoqata e vertete e te persekutuarve politike por edhe te gjithe shqiptaret e ndershem duhet ti denoncojne Fevzite e ndjekesit e tyre qe kane kohe qe jane vene ne mbrojtje te krimeve kunder njerezimit e te masakres masive komuniste ndaj shqiptareve …dhe jo ti padisin ne gjykatat e korruptuara te Tiranes por ne Hage .. atje ku e kane vendin monstrat e sojit te tyre…

Ne te kundert cdo dite do te degjojme fyerjet e renda qe na ben Faqeziu…. Merua, Lenci, Xhufi..Auroni ..e deri tek Muci qe na e nxjerr Enver kriminelin.. anti osman, antifetar, antimysliman.. antishqiptar…por Europian e Demokrat…////////

A.R.DOSTI