SHPERNDAJ

Si tha sot ai gjermani…Anetar i Parlamentit Europian..ai mo…Fleckenshtein…se do ta vrisnin ne vendin e tij nese do te bllokonte rruget…
Ok…edhe une me ty jam o gjermano…ne parim kuptohet …dhe pa arritur deri ke e vrara .. se me thene te drejten edhe mua nuk me pelqen kjo lloj loje e Monika – Bashes me bllokime rrugesh si ne kohen e cuberise se hereshme …

Por me lejo te bej nje pyetje disi te gjate po deshe….

Po sikur ti t’ja e shisje Detin – Greqise, ti falje toka Malit te zi , ta coje cdo nate gjysmen e Gjermanise ne shtrat pa ngrene, ta mbillje gjithe vendin tend me Droge, ta rrethoje Tiranen me police , ti arrestoje njerezit ne 2 te nates ne shtepite e tyre si dikur Gestapua jote hebrenjte .. ta lije gjysmen e popullit pa pune, pa drita , pa uje, pa shkolle, pa ilace, ti vidhje, ti grabisje, ti tariifoje e taksoje deri edhe tek Pusi i shtepise brenda oborrit te tyre…etj etj …pa mbarim…e ke menduar valle ndonjehere se cfare do te te bente ai populli e vendi yt ty ???

…Ja ku po ta jap une pergjigjen thjesht sakte, shkurt e shqip …do te te rripte per se gjalli …dhe pak e kishe…ose do te te shkonin ne hell se ju ka ardhur shpirti aty ku s’mban me…

Dhe te siguroj se nuk do kishte as BE e as PE te te mbronte , te shpetonte e te bente derman…

Degjove…degjova thuaj ….

Ndaj krisni bythen e ikni andej nga keni ardhur dhe lerini Shqiperine e shqiptaret rehat e ne hallet e tyre e mjaft tallet trapin me ate vend e ate popull …qe i keni kthyer ne eksperimental sikur te ishin Qeni i Pavllovit…

A.R.DOSTI