SHPERNDAJ

Miell, veze e shishe uji kane fluturuar sot ne Parlamentin shqiptar …ne adrese te Kryeministrit Rama e Ministrit te tij te jashtem Bushati…

…Shoh qe disave ju paska ardhur keq per gjithcka ndodhi..dhe e denojne dhunen e ushtruar nga ana e Deuputeteve te Opozites..dhe e quajne nje ngjarje te rende dhe te pa pranueshme ..

Te paret qe u corren ne mbrojtje te Shefit te tyre te sulmuar me Miell… ende pa u ankuar akoma vete ky i fundit …ishin konet e bucet e zakoneshme Brace, Balla e Spiropali …qe menjehere zune te shkulin floket e nxorren shamite te fshinin lotet….

Ju erdhi keq eeee?

…Po ne fund te fundit me miell, veze e uje ju a qelluan Shefin….dhe jo me plumba…

Sa shpejt harruat qe Deputeti juaj Mazreku ..po ne ate vend, ne ate salle e ne ate Parlament nxorri koburen e ja shkepe Azem Hajdarit ne foltore duke e gjakosur…?

Sa shpejt ju doli nga memorja ajo c’ka thote populli se kush mbjell dhune …po dhune do te korre…?

Te dhunosh nje popull te tere prej vitesh, t’ju a vesh njerezve litarin ne fyt, te mbash ne burg njerez te pafajshem vetem e vetem pse protestuan ndaj harbuterise e hajdutllikut tend, te shash, tallesh, ofendosh, fyesh e neperkembesh nje popull e nje vend te tere me fjalor rrugaci e bastardi … doemos kesi lloj reagimesh do marresh e jo tufa me lule….

Madje edhe kaq eshte fare pak…Rama, Ruci, Bushati, Ahmetaj, Gjiknuri, Xhafaj, Balla, Brace, Spiropali, Kumbaro, Nikolla etj ..jo nga qeveria e parlamenti por edhe nga Shqiperia e faqja e dheut ti perzesh ..prape ..pak e kane…

A.R.Dosti