SHPERNDAJ

Mos i qani hallin jetes private te Mbretit Zog…

Ka nja dy-tre dite qe lexoj ne gazetat shqip-shkruarese e pacavure Tema e Panorama disa lloje shkrimesh [ sigurisht te porositura e paguara mire prej antishqiptareve brenda e jashte Shqiperise] ..te cilat ”hedhin drite ” mbi jeten private te Mbretit te Shqiperise e te shqiptareve Ahmet Zogut..

Duke qene se i njoh mire te dy drejtuesit e ketyre gazetave …se pari ju siguroj se Zogu ka qene ku e ku me lart si person, si njeri, si intelekt, si figure, si burre, si mashkull e si potencial fizik e nga cdo lloj pikepamje cilesie, virtyti njerezor, e kendveshtrimi krahasuar me perverse te tille…

Se dyti…duke dashur ta njoh mire e pa asnje lloj paragjykimi politik figuren e Mbretit te vetem te shqiptareve dhe periudhen e Mbreterise shqiptare ..ndaj te cileve komunizmi bastard e monster i Enver Hoxhes hodhi aq shume balte e llum …kam lexuar e studiuar vertet shume ,,e kryesisht autore te huaj e dinjitoze nga vende te tilla si Italia, Austria, Britania, Hungaria, Serbia, Greqia e madje edhe nga Amerika ku jetoj prej 19 vjetesh…

Ne te gjitha ato c’ka kam lexuar Zogu ..paraqitet me te metat e te mirat e tij ..te pakten si nje Burre – shtetas dinjitoz, me karakter e personalitet te admirueshem , me integritet njerezor teper te respektueshem e nje patriot e atdhetar i flakte qe e donte shume Atdheun, Kombin e popullin e tij..

Se treti sa per jeten private te Zogut….ju siguroj me shume se 100 perqind ..te pakten me c’tregojne, rrefejne e shkruajne ata qe e kane njohur ate per se afermi …. ai ishte nje mashkull tipik ballkanas e me ngushtesisht shqiptar ..qe e dinte mire se c’ishte maredhenia me nje femer..respekti e konsiderata ndaj saj..sjellja, kortezia, nderi, dinjiteti, dalja publike me te, fshehtesia per ti ruajtur nderin , moralin e personalitetin njeri tjetrit..respektin famijes, postit shteteror etj etj…

Zogu..te pakten sipas studiuesve ,historianeve e biografeve te tij ishte derisa vdiq nje burre e mashkull Aktiv…dhe kurre e ne asnje lloj rasti e rethane…Pasiv e anetar i komunitetit LGBT.. sic jeni shume prej jush sot… rrace perverse qe kerkoni te hidhni balte mbi figuren e tij..

Ndaj aventurat qe i mvishni Zogut…ju palacot e sotem te medias plehre shqiptare … me te cilet Mbreti i djeshem i shqiptareve nuk do denjonte te fshinte as bythen… do beni mire ti kerkoni e adresoni gjetiu… e tek ata … te cileve ju njihet e dihet mire qellimi diskretitues i figures se Mbretit Zog….kelyshet e monstres se djeshme bolsheviko-komuniste..

Shkrime te tilla qe baltosin Mbreterine shqiptare dhe Mbretin e saj kane qellime te caktuara e qartesisht antishqiptare dhe kerkojne ti diskretitojne e poshterojne ato e per rrjedhoje edhe Shqiperine e shqiptaret …

Fjala vjen ..Zogu gjithe jeten e vet ..E BERI…dhe nuk ja beri dot njeri…,se ishte burre me namuz e mashkull qe te imponohej …ndaj kqyrni me kujdes tek Dulla me shoke te cilet para se te vinin ne krye te Shqiperise kishin qene Gay, Dylbere, Pederaste, e Homoseksuale te peshtire e te neveritshem….e qe me pas i vrane e i zhduken dashnoret e tyre per te fshehur te shkuaren e tyre te ndyre e pis te zeze…

Zogut kerkush deri me sot nuk i ka gjetur dot qofte edhe nje fotografi te vetme Nudo..e aq me pak ne nje vend e ambient publik …sic keni dhjetera te tilla te turpeshme te Kryeministrit tuaj te sotem..

Zogut kurre nuk mund ti adresoje dot kush faktin e venies dore mbi seksin femer, dhunes e keqtrajtimit te saj e lere me pastaj vrasjet , varjet, burgosjet, torturat e perdhunimet ndaj tyre …sic beri Komandanti juaj pervers e i pa burre..apo edhe ky bastard Kryeminister qe kene ende edhe sot ne krye…

Zogun nuk guxoi kurre ta komandonte bashkeshortja e tij ..edhe pse e mire dhe teper fisnike e qe te impononte respekt te vecante…ashtu sikurse dike prej jush …fatkeqesisht sot ne krye te vendit..qe gruaja e detyroi ti nxirrte Prinderit per vite me radhe te dilnin ne Pazar te ri e te shisnin presh e spinaq..

Zogu jeten e tij private e kishte te tijen personale dhe te askujt tjeter…duke mos i prishur pune askujt e duke mos renduar moralisht askend.. e aq me shume ..duke mos abuzur kurren e kurres me postin qe mbante …

Zogu Gruan e tij e kish te tijen e per vete e familjen e tij…dhe kurren e kurres as te Partise, as te Kuvendit Popullor, as te Ministrave, As te Byrose Politike e as te Komitetit Qendror.. as te Sigurimit, etj etj …si shumica e atyre qe pati e ka ne krye Shqiperia e djeshme por edhe e sotme e qe mburren duke i thene vetes ”politikane” ..e nga ana tjeter harrojne se ata vete por edhe grate e tyre bejne kerdine e hatane…

Se po bere…do ta bejne thote populli…Ok..

Zogu e nderonte gruan e tij si te paren e Atdheut te tij .. si bashkeshorte model, nenen e femijes se tij..etj…dhe nuk e conte ”neper vizita” miqsh. kolegesh , shokesh e zuzaresh te pa bese, te pa fytyre, te pa moralshem e bastarde te kallepit tuaj ..

Zogun askush nuk mund ta akuzoje dot per lidhjet e tij te ngushta e te shenjta me familjen, respektin, mirenjohjen e dashurine ndaj Prinderve, motrave , gjakut, fisit , kombit , popullit te vet e gjithkujt qe e rethonte..nderkohe qe kurre nuk u identifikua si aventurier i rendomte, i fshehte e i pa bese, sharlatan . imoral … e impotent ..sikurse shumica e atyre qe ishin ne majat e larta te pushtetit te djeshem komunisto-bolshevik te Shqiperise por edhe te atyre pjellave te tyre bastarde qe jane sot ne krye si trashegimtare te neveritshem te tyre .. qe mohuan deri edhe prinderit , familjet, gjakun e njerezit e tyre te afert apo edhe u martuan me kurva te deklaruara ..vetem e vetem se ashtu e donte interesi i Partise .. dhe se ashtu ishte porosia e Komandantit…

Zogu edhe te dashurat e tij perpara martese i trajtoi me respektin e konsideraten qe meriton nje femer..e kurre nuk i nxorri ne pazar e kurre nuk foli e shkroi keq per to…[te pakten sic thuhet ne Biografine e tij personale ne anglisht Zog I – King of ALBANIA ..Encyclopedia Britannica ..] .dhe kurre as i pergojoi e as i sikterisi dhe as abuzoi me to…

E pra …te rrijme shtrember e te flasimm drejt e si burrat..Zogu ishte si ishte por te pakten kurren e kurres nuk ishte i kategorive te mesiperme ,,ne asnje rethane e ne asnje rast..te pakten me c’shkruajne historianet, biografet e njohesit e bashkekohesit e tij.. te shumte ..qofte miq … admirues e dashamires, apo edhe armiq e kundershtare jo te pakte te tij……

Natyrisht ..une nuk marr persiper te bej rolin e Avokatit mbrojtes te jetes private te Ahmet Zogut..por ama si shqiptar ..nuk mund te hesht kur shoh se sa poshtersisht e me qellime te mbrapshta e djallezore antikombetare ende mbi te vazhdon te hidhet e njejta lloj balte si ajo qe Diktatura hodhi me tonelata per gati gjysem shekulli me radhe… ne adrese te tij e te familjes se tij..

Ndaj kur te merrni guximin te shkruani qofte edhe nje radhe te vetme per Mbretin Zog e kohen e Mbreterise se tij ..pyeteni bythen mire..se Hunjte qe ju kane dhene ne dore per t’ja ngulur dikujt tjeter mund tu ngulen keq ne bythet tuaja pa dogane ..dhe pastaj gjeni belane e hatane ….OK…

A.R.DOSTI