SHPERNDAJ

Ish-sulmuesi brazilian Ronaldo kurrë nuk e ka fshehur se Real Madrid është maja e arritjeve të tij me zemër gjatë karrierës, por tani e krahason largimin e tij nga klubi katalanas me atë të Neymar këtë verë, drejt PSG-së. Transfeimi i Ronaldo-s tronditi botën në vetëm një sezon te Barcelona, ​​por pastaj u largua tek Inter për 5.000 milionë pesetas.

Atje pësoi disa lëndime, por mundi të gjente një mundësi te Real Madrid, ku luajti në mes të viteve 2002 dhe 2006. “Fenomeni” pranon se largimi i tij nga Barcelona ishte shumë i shëmtuar.

“Ndihem shumë më mirënjohës dhe më e lidhur me Real Madrid, pavarësisht se e kam kaluar vitin më të mirë në Barcelonë. Por, fundi i eksperiencës sime me Barçën ishte i keq, shumë i ngjashëm me atë të Neymar, të jetuar tani”, – tha ai për “Esporte Interativo”.

Ronaldo nuk e kupton pse Barça përfundon kaq keq me lojtarët brazilianë: “Kjo ka ndodhur për disa kohë, sepse drejtorët e Barçës kanë bërë diçka të ngjashme me Romarion. Pastaj e bënë atë me Ronaldinhon. Por Barcelona është një qytet dhe një klub i pabesueshëm”./Konica/