Shqiptarët nuk njohin pandemi, marrin apartamentin me qira dhe organizojnë festë në ishullin grek

KreuRajoni

Shqiptarët nuk njohin pandemi, marrin apartamentin me qira dhe organizojnë festë në ishullin grek

Një festë e organizuar në ishullin Kos ka vënë menjëherë në lëvizje policinë greke.

Autoritetet zbuluan se një 20-vjeçar shqiptar kishte marrë një apartament me qira dhe organizoi një festë së bashku me 7 bashkatdhetarë të tjerë.

20-vjeçari u arrestua sot në orët e para të mëngjesit dhe akuzohet për shkelje të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, raportojnë mediat greke.

Gjoba me vlerë 3,000 euro u vendos për 20-vjecar, ndërsa pjesa tjetër që morën pjesë në festë do të duhet të paguajnë një gjobë prej 300 euro.