SHPERNDAJ

Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai rus Vladimir Putin janë takuar të hënën në Helsinki.
Per te folur me shume per ket takim,Tomor Alizoti ishte i ftuar në studion e ABC News

Takimi mes Donald Trump dhe Vladimir Putin ishte në fokus të Mbrëmje në ABC Neës nga Mirela Milori.

Tomor Alizoti u shpreh se sjellja e Trump është një strategji. Sipas tij, ai me aletat shprehet i ashpër, ndërsa me kundërshtarët më i butë.

E rëndësishme për Trumpi është Irani, siguria e Izraleit dhe Siria. Këto, sipas Alizotit, ai nuk i zgjidh dot pa Rusinë./abcnews.al

Tomor Alizoti interviste ne ABC News – YouTube