SHPERNDAJ

E helmuat Shqiperine ….
…E pa besueshmja tashme ne Shqiperi eshte kthyer ne mese normale …

…Vetem ne harkun e 24 oreve ..me shume se 6.000 kg Droge…te kapura ne Shqiperi, Itali e Greqi .. bandave te biznesit helmues te droges me pronare e trafikante shqiptaret….

Kokaine e paster kolumbiane 613 kg ne Durres e shoqeruar me ngarkese Bananesh …dhe nje porosites malli qe me shume kish bere rrugen Durres – Kolumbi – [ 97 here ] e nuk i kish hyre kurre gjemb ne kembe …se sa ate te shtepise a vendlindjes se tij…

Pese tone Marijuane sekuestron policia italiane te Merkuren ne mbremje permes skafisteve e grupit te mireorganizuar shqiptar te shperndarjes se kontrabandes se lendeve narkotike ne kete vend …

Nga ana tjeter nje bande me pese shqiptare e nje grek policia greke sapo ju ka zene sasine e frikeshme te 424 kg droge ne vendiin fqinj te Shqiperise.. po te merkuren ne mesdite…

C’behet keshtu…Quo Vadis Albania ?

E helmuat ate vend …e mbytet ate popull…brezit te ri i hoqet cdo deshire e ender per jeten dhe cdo lloj iluzioni se si ta jetojne ate..

Dhe eshte mese normale e llogjike te mendosh..edhe pse dhimbshem qe ai vend e ai popull po degradojne cdo dite e me shume frikshem e po rreshkasin pa kthim drejt humneres vdekjeprurese sepse kjo qeveri antishqiptare e antinjerezore..brezin e ri po e drogon, pjesen tjeter te popullsise e le pa pune, pa uje, drita, shkolla, spitale , pa te ardhura etj…pensionistet i le ne meshire te fatit…e femijet te bredhin kazaneve te plehrave per te mbledhutr kanace qe ne mbremje te mos bien ne krevat bark zbrazur… ..

Dhe as qe mund te mendosh qe ai popull te ngrihet se greku po i rremben Atdheun..se serbi po kerkon te rimarre Kosoven..se turku po kerkon ” ta mbyse e ta ndihmoje” me Xhamija e jo me shkolla , spitale e me investtime… se maqedonasi nuk ka ndermend ti lejoje kurre shqiptaret te ndihen zot ne dheun e tyre e te flasin gjuhen e tyre….se malazezi sido qe te jete historikisht ka qene vellai i serbit dhe armiku i betuar i shqiptareve ..e se italiani gjithmone nga zallamahiia shqiptare vetem ka perfituar e ka ngrohur duart ..

E mbi te gjitha se jemi po vete ne shqiptaret armiqte me te betuar te vendit tone e te njeri tjetrit …

Nje Lazarat…polli nje Shqiperi te tere Droge..nje grusht banditesh e rrugacesh politikane e shnderruan nje Shqiperi te tere nga Valbona ne Vjose…ne nje Afganistan te pergjakshem
e ne nje Columbi helmuese e te frikeshme ne mes te Europes..

….Dhe Qeveria e shatrlataneve dhe e palacove..ajo qe po ju vret e qe po ju helmon perdite me tonelatat pa mbarim te droges …ju genjen me perrallen e negociatave per ne Europe…

Eshte po kjo..e njejta qeveri..pavaresisht ngjyres…dje Blu e sot te Kuqe..qe me per mbare e ka te zihet per ate se kush e kapi kete sasi droge e kujt i takon merita …a se kush i lajmeroi drogmenet per aksionin e dekonspiruar qe ata i shpetuan policise.. etj etj..se sa te merret me luften kunder fenomenit ne fjale qe po e con Shqiperine me hapa te shpejte e te pa ndalshem drejt VDEKJES si vend e si popull….

E helmuat Shqiperine e qe u helmofshi me kuc e me mac .. me soj e sorollop ju rraca e ndyre e kreut te atij vendi….qe mos e pafshi kurren e kurres nje dite te hajrit..

A.R.DOSTI