SHPERNDAJ

Me merakun e opozitarit ndoqa ne media letren qe Z.Genti Strazimiri i paska derguar Presidentit Trump per te na derguar nje Ambasador te hajrit ne vend te Donald Lu.Ky eshte nje mediokritet qe i kalon kufijte e qesharakes. Nga politika kete nuk e ben as kaubojsi i Lezhes ndersa nga shtresa popullore as Ver Llapa. Strazimiri perfaqeson PD partine e vlerave dhe ate qe pas 45 vitesh diktature riinstaloi marredhenjet me SHBA. Gafa te tilla kur behen nga nje deputet sjellin pasoja dhe me e vogla nuk merren seriozisht. Ky banalitet nuk ka shoq dhe nuk pritet asgje prej tij vetem ti kerkoje Presidentit Trump nje skuader marinsash nga USA qe te rrahin Ben Noken qe e palloi ne dru ne parlament. Deputeti yne edhe per humor nuk e kalon profesionalizmin e Estrades se Ballshit kur i drejtohet Presidentit me te fuqishem ne kozmos a thua se po flet me ate baloshin e Otllakut,Lefter Maliqin!
G A