SHPERNDAJ

Shqiptare….na kane shitur te tereve…ne dhe Atdheun tone…..

…A e pate seancen e sotme te Parlamentit shqiptar ?

..A e pate se me sa cinizem, arrogance fyerje e perbuzje u trajtua Shqiperia e shqiptaret …nga te zgjedhurit po prej shqiptareve?

A i pate veshjet e Monikes, peshkun e madh butaforik te Salianjit, kokederresine tipike bolshevike te Gramozit, perrallat e Berishes me Det e me Mbret… para mikrofoneve ”lume” te gazetaruceve qe me nje dore mbajne mikrofonin e me doren tjeter u cojne mesazhe te dashurave e te dashurve te tyre….lehjet e pa pushimta te fshatarit koke-gdhe te Librazhdit Balla…. mjaullimen neveritese te koteles se perjeteshme Brace…talljen e peshtire te Kryeministrit bandit Rama ne drejtim te te gjitheve ne..??? etj etj…

A e degjuat ironine e nje ambasadori kinez qe ne menyren me enigmatike ..perfaqeson Ameriken …e ku Janarin tradicional boteror e sposton ne Janarin e llojit te vecante kinez…i cili paradoksalisht fillon ne Mars?

A e pate se si edhe ne Janarin e shume-premtuar ,,,Peshqit e medhenj e cane rrjeten e asnjeri prej tyre nuk ngeci dot ne grepin e peshkatarit popull ?

…E pra ne nje kohe qe Parlamenti sot duhej te therriste me urgjence ne nje seance te jashtezakoneshme plenare e ne interpelance te detyruar vete Kryeministrin Rama, Ministrin e Jashtem Bushati..Ministrin e Brendeshem Xhafaj e ate te Drejtesise Gjonaj….e tu shkulte dhembe e dhemballe lidhur me bisedimet tradhetare e kapitulluese me Greqine ku eshte cenuar rende integriteti territorial i Shqiperise ..thene hapur e shqip…ku eshte tradhetuar e shitur Atdheu yne….si dhe lidhur me ekstradimin flagrant jashte vendit te deshmitarit kyc te Dosjes Korruptive shteteroro-qeveritare Tahiri…

…Parlamenti -kuplara i shqipfolesve te sotem te tij…..u mblodh te fliste e te aprovonte ca shkresurina per Aeroportin e Vlores…per Bay-passin e rruges se Elbasanit..e per KLGJ e KLP.- te e Edi Rames me shoke …

Shqiptare ..eshte koha me shume se kurre te marrim ne duart tona fatet e Atdheut tone, te femijeve niperve e mbesave tona ..te se sotmes e te se nesermes sone….ndryshe neser do jete me shume se sa vone…e do katandisemi si Palestina e Europes..do mbetemi pa Atdhe edhe pse ne token e lashte te te pareve tane…do shnderrohemi ne te huaj ne Dheun tone .

…Mos e dhente zoti…do katandisemi te hyjme ne Atdheun tone me viza greke e serbe… ndaj ti themi NDAL tradhetise e pa besise se kuqe komuniste e te cdo ngjyre qofte… sa nuk eshte vone…

Mjaft rendet pas kodosheve politikane..mjaft u dashuruat marrezisht pas Partive kurva politike e Lidereve te tyre tradhetare , bazhibozuke e dallkauke..

Ngrihuni fuqishem te tere ne kembe ne emer te Atdheut e Kombit tone, gjuhes ,historise e flamurit tone … e si Uragan i fuqishem ta fshijme se bashku nga faqja e dheut e ta permbysim njehere e mire kete kaste antishqiptare e antinjerezore politike…dhe ti dalim zot Shqiperise sone e fateve te saj……..

Atdheun ma shiten
…ne emer te tradhetise
Dhe thiken pas shpine ..
…i ngulen Shqiperise…

A.R.DOSTI